Štruktúrovaná kabeláž

Komunikačná infraštruktúra pre prenos el. signálov, dát, obrazu a zvuku. Najvýznamnejším predstaviteľom slaboprúdovej kabeláže je tzv. Štruktúrovaná kabeláž na báze krútenej dvojlinky (Twisted pair). Výkonnostné kategórie štruktúrovaných kabeláží sú definované medzinárodnými normami. (Poslednou: ISO/IEC 11801 Amendment 2). 

Tieto normy určujú potrebné parametre pre dátový prenos v rýchlosti 1Gbit/s ( cat 5E, cat 6 ) a 10Gbit/s (cat 6A, cat 7, cat 7A). Neoddeliteľnou súčasťou komunikačných infraštruktúr sú optické rozvody (FO- Fibre Optic). Sú využívané na zabezpečenie dátových prenosov na väčšie vzdialenosti, alebo ako kostrové rozvody medzi jednotlivými LAN sieťami. Podľa požiadaviek na prenosové rýchlosti optického média, vzdialenosť a prostredie medzi prepájanými bodmi sa určujú príslušné typy optických káblov. FO káble obsahujú príslušný počet mnohovidových, alebo jednovidových vlákien a sú vyhotovené v prevedení pre rôzne typy prostredí. ( Vnútorné, vonkajšie, univerzálne, s ochranou proti vlhkosti, hlodavcom…)

Kamerový systém

Closed Circuit Television (CCTV): Uzavretý TV okruh, alebo aj priemyselná televízia (PTV) slúži na vizuálny monitoring určených priestorov a prostredníctvom záznamu aj na spätný monitoring. Cenovo najdostupnejšie sú systémy na báze analógových kamier. Tieto systémy sú finančne najmenej náročné avšak sú obmedzené v kvalite obrazu a funkcionalite a pri analýze záznamu. Kvalitatívne vyššou triedou a zároveň cenovo dostupnou je systém HDCVI, ktorý poskytuje obrazový signál vo vysokom rozlíšení (HD) a obojsmernú komunikáciu. Bezkonkurenčne najkvalitnejšou platformou CCTV systémov sú sieťové (IP) kamerové systémy, ktoré poskytujú defakto bezlimitnú úroveň rozlíšenia a zároveň najkvalitnejšiu a najkomfortnejšiu správu takto získaného obrazového materiálu. IP kamerové systémy bežne dokážu rozpoznávať napr. ŠPZ automobilov, vyhodnocovať počet osôb, ktoré prechádzajú daným priestorom, získané dáta porovnať s databázami a následne posunúť do ďalšieho stupňa riadenia a rôzne ďalšie sofistikované funkcie. Kamerový systém je zároveň významným faktorom v prevencií proti vandalizmu a narušiteľom.

Slaboprúdová kabeláž

Káblová infraštruktúra pre rôzne technológie z oblasti komunikácie, zábavy, riadenia, bezpečnosti atď. Sú to napr. koaxiálne rozvody pre systémy spoločnej televízie, SAT televízie, rozvody pre systémy domácich dorozumievacích systémov, kabeláž pre systémy MaR, riadenia objektov, médií, výrobných procesov ako aj kabeláž pre bezpečnostné systémy ako CCTV, EZS, EPS, SKV, prípadne ostatných systémov v rámci TZB.

Mikrotrubičky (FTTx)

Súvisiacou technológiou s dátovými infraštruktúrami sú „Mikrotrubičky“, ktoré samé o sebe nie sú prenosovým médiom, ale len akousi prípravou (trasou), pre nasadenie príslušného typu prenosového média. Najčastejšie samostatného optického vlákna, alebo zväzku viacerých optických vlákien. Táto technológia sa používa pri tvorbe komunikačných trás na väčšie vzdialenosti. Rádovo v km v sieťach ako MAN, alebo VAN. Zároveň sa mikrotrubičky v dnešnej dobe stali štandardnou výbavou moderných bytových domov, administratívnych a priemyselných objektov. Vzhľadom na priaznivý pomer cena/výkon je technológia mikrotrubičiek efektívnym nástrojom, každého developera na zvýšenie morálnej a trhovej hodnoty svojho projektu.

Komunikácia a výpočtová technika

V rámci komunikačných systémov riešime dodávky aktívnych prvkov LAN sietí : switche, servre, firewall, záložné zdroje-UPS. Systémy pobočkových telefónnych ústrední ( PBX) vrátane dodávok telefónov a príslušenstva, faxov, systémov audio, a videokonferecie. V rámci výpočtovej techniky sú to pracovné stanice, notebooky, tablety, tlačiarne a iné periférie.

Bezpečnostné systémy

Systémy a zariadenia určené na ochranu osôb a majetku. V rámci protipožiarnych riešení je to hlavne systém elektronickej požiarnej signalizácie (EPS) s väzbou na ďalšie systémy, najmä núdzový akustický systém (NAS), meranie a reguláciu (MaR), vzduchotechniku, zariadenia silnoprúdových rozvodov, systém kontroly vstupu (SKV) prípadne iné systémy.

Elektronická zabezpečovacia signalizácia

V rámci systémov na ochranu majetku je to elektronický zabezpečovací systém (EZS), perimetrická ochrana, systém kontroly vstupu (SKV), Tieto systémy sú určené na detekciu narušenia priestoru osobou, alebo vzniknutou situáciou prípadne živelnou pohromou a vyhlásenie poplachu prípadne iné upozornenie, napr. signálom na centrálny pult ochrany (CPO) bezpečnostnej služby alebo na určené mobilné číslo prostredníctvom GSM komunikácie.

Riadiace systémy SKV, DS

Systémy určené na riadenie monitorovanie a aizáciu napr. výrobných procesov, vstupov, dochádzky, vykurovania, el. energie. Systém  kontroly vstupu (SKV) prostredníctvom, ktorého je možne riadiť prístup do určených priestorov. Tieto priechody je možné spätne monitorovať a vyhodnocovať. Súvisiacou technológiou je dochádzkový systém (DS) určený na sledovanie dochádzky osôb s väzbou na mzdový SW. Systémy kontroly vstupu je možné integrovať do väčších celkov a príslušným softwérom manažovať a aizovať rôzne procesy, vykurovanie, zopnutie el. obvodov, prípadne dohladovať priestory atď. Systémy využívajú rôzne média. Najčastejšie je to ID- karta. Riadiace systémy v rôznych konfiguráciách sú dnes už štandardnou súčasťou rôznych objektov administratívnych budov, hotelov atď.

Okrem zvýšenia komfortu správy objektov sú tieto systémy nasadzované za hlavne účelom zefektívnenia prevádzky a zníženia prevádzkových nákladov

Slaboprúdové systémy

Ozvučenie, domáci rozhlas, audiovrátniky a videovrátniky vrátane interkomunikácie ako súčasť prístupových systémov. Systémy jednotného času. Prezentačné technológie: projektory, zobrazovacie plátna, zobrazovacie jednotky, prezentačné tabule sú v  úzkej previazanosti s ozvučením priestorov štandardným vybavením kongresových sál hotelov, zasadačiek…atď.

Elektroinštalácie

V rámci silnoprúdových riešení dodávame vnútornú a vonkajšiu elektroinštaláciu NN vrátane koncových prvkov a svietidiel. Ďalej riešime prípojky NN, rozvádzače s výbavou, pasívne a aktívne bleskozvody revízie.

Ako to funguje?

Analýza potrieb

Počúvame každého zákazníka, aby sme vedeli prísť na jedninečné riešenie na mieru.

Návrh riešenia a projekcia

Po schválení zadania navrhneme cenovo efektívne riešenie s dôrazom na kvalitu. Následne toto technické riešenie nakreslíme a pripravíme projekt na realizáciu.

Realizácia dodávok

Po schválení projektu začíname postupne dodávať zariadenia a pripravujeme ich na inštaláciu.

Inštalácia a programovanie

Dodané zariadenia nainštalujeme do vášho objektu a následne ich naprogramujeme a nastavíme podľa vašich požiadaviek.

Revízie a školenie

Celú inštaláciu na záver zrevidujeme a zaškolíme vás na bezproblémové používanie.

Servis

Na všetky naše služby poskytujeme záručný aj pozáručný servis. V prípade potreby sa na nás vždy môžete obrátiť.

Kontaktujte nás

Zanechajte nám správu a my sa vám ozveme s ďalším postupom. Tešíme sa na spoluprácu.

Tel.: +421 948 179 824

E-mail: diginet@diginet.sk

Diginet s.r.o.

Karpatské námestie 7770/10, 831 06 Bratislava, Slovensko

IČO: 47410141

DIČ: 2023882872

IČ DPH: SK2023882872

 

Zapísaná v OR Okresného súdu Bratislava I,

Oddiel: Sro, vložka č.: 92369/B

Copyright Diginet s.r.o., 2021. Created by: Pribyla.sk